Aneti uus treener on kogenud sakslane

19.06.2022
Eesti esireket, WTA maailma edetabelis kõrgele teisele kohale tõusnud Anett Kontaveit alustab koostööd kogenud Saksa treeneri Torben Beltziga.

45-aastane Beltz on eelkõige tuntud endise maailma esireketi Angelique Kerberi treenerina, tema käe all võitis sakslanna 2016. aastal nii Austraalia kui USA lahtised, lisaks jõudis veel Wimbledonis, Rio olümpial ja WTA aastalõputurniiril finaali. Kerberit on Beltz treeninud neljal erineval perioodil, viimati eelmisel aastal.

Vahepeal juhendas Beltz ka horvaati Donna Vekicit, kes nende koostöö ajal jõudis karjääri kõrgeimale kohale, tõustes edetabelis 19. positsioonile. Eelmise aasta novembris lõi Beltz käed mullu üllatuslikult USA lahtised võitnud 19-aastase briti Emma Raducanuga, kuid see koostöö lõppes aprillis.

Anett ja Torben Beltz alustavad ühiseid treeninguid juba täna ja praeguste plaanide kohaselt sõidavad nad peagi Inglismaale, kus 27. juunil algab Wimbledoni suure slämmi turniir.

Aneti koostöö eelmise treeneri Dmitri Tursunoviga katkes, kuna viisaprobleemide tõttu ei olnud treeneril võimalik temaga igal pool kaasas käia, Anett aga tundis, et vajab treenerit, kes on temaga võistlustel kaasas. "Tahan tänada Dmitrit väga eduka koostöö eest, nautisime koos mitmeid häid võite," tänas Anett.