Anett hakkab treenima Peeter Lambi käe all

08.04.2013
Anett Kontaveit valis oma treeneriks teda seni treeningutel abistanud Eesti Davis Cupi meeskonna kapteni Peeter Lambi, kes hakkab temaga ka turniiridel käima.

„See on minu jaoks väga tähtis, et ka turniiridel on keegi kaasas, kellelt nõu küsida,“ sõnas Anett. „Peetriga tegin trenni ka siis, kui lõppes koostöö Andrei Luzginiga. Siis aitas ta mind paar kuud enne Märten Tamlaga treeningute alustamist.“

„Otsustasin Lambi kasuks alles hiljuti. Mõtlesime ja kaalusime erinevaid variante, aga tundsin, et treeningud Peetriga aitavad mind mängus edasi ja tema õpetamine tuleb mulle suureks kasuks. Ta oskab näha, mis mul on puudu, et edasi areneda,“ lisas Anett.

Anetti sõnul on neil juba ka ühised sihid seatud – selle aasta eesmärk on tõusta 200-250 sekka.

Hiljuti tabas Anetti ka väike tagasilöök – kolmapäeval hakkas taas valu tegema parema jala väike varvas ning reedel käis ta lõikusel, mille sooritas dr. Kaspar Rõivassepp. Arsti sõnul ootab teda ees umbes 10-14 päeva kestev paus, sõltuvalt haava paranemisest. See teeb küsitavaks Anetti osalemise Föderatsiooni karikasarja mängudel, mis peetakse 17.-20. aprillini Montenegros.

„Detsembris tekkis parema jala väikese varba juurde põletik, mis tegi ka mängides valu. Ravisin seda alguses valesti,“ rääkis Anett. „Peale Austraaliat käisin varbaga arsti juures, kuid ju ma oleks pidanud varbale rohkem puhkust andma. Sel kolmapäeval hakkas varvas jälle veidi valu tegema ja neljapäeva hommikul pidin trenni pooleli jätma, sest oli valus isegi astuda. Läksin kohe arsti juurde ja sain juba järgmisel päeval lõikusele. Loodan seekord kiiret ja täielikku paranemist,“ lisab Anett.